Hogwarts School of Witchcraft and Wizard
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizard

След дълга почивка искам да опитам да възобновим нормалната дейност на форума.Ако има такива които искат да участват,ако възнамерявате сериозно да пишете във форума пишете в темата Дa отвори ли Хогуортс отново? намираща се в темата Важно
 
ИндексГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Уроци

Go down 
АвторСъобщение
harry_potter_7771

harry_potter_7771


Брой мнения : 191
Join date : 24.12.2008
Age : 47
Местожителство : Лондон, Англия

Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: Уроци   Уроци I_icon_minitimeПон Яну 12, 2009 10:55 pm

Тук ще се провеждат учебните занаятия с учениците.
Върнете се в началото Go down
harry_potter_7771

harry_potter_7771


Брой мнения : 191
Join date : 24.12.2008
Age : 47
Местожителство : Лондон, Англия

Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: 1ви урок   Уроци I_icon_minitimeПон Фев 02, 2009 9:20 am

Професор Брадшоу влезна в стаята, където вече бяха всички ученици.Професора ги поздрави и започна да говори:
-Добър ден ученици.Аз съм професор Томъс Брадшоу и вече ме познавате.Ще ви преподавам по история на магията - един много труден предмет, който изисква внимание и упоритост за да се изучи до край.Първо искам да кажа правилата, които държа да спазвате.Първо имате право да си говорите в моя час, но не и да прекалявате.Второ домашните не са задължителни, но препоръчвам да се пишат, за да ви давам точки на домовете и да ви оценявам.Днес ще вземем първи урок.Ще говорим за магията от древността.Така... започвам - започна да разказва професора - Магията е много, много стара.Никой не би могъл да определи кога е нейното начало.Всеки магьосник има различни теорий.Но за сметка на това се знае кой е първия магьосник. Той е Архангело Инатий.Живял през трети век преди Христа, следователно можем да твърдим, че някъде около трети век е направена първата магия.За Инатий ще учим през първия срок на втори курс, когато учим за великите магьосници и биографийте им.Тази година ще изучим само четерима известни магьосници, а те са основателите на четерите дома в Хогуортс, но нека да продължа с урока - продължи професора, докато се разхождаше напред назад в стаята - Магията в средновековието представлявала нещо подобно на днешната, само където магьосниците трябвало да се крият, защото по онези времена хората имали страх от магьосниците. Те смятали, че те им носят нещастие и гибел и затова ги издирвали и ги горяли на клада или правели с тях нещо много по-лошо, за което не бих желал да говоря. С развитието на магията, когато вече били открити повечето от известните на магьосниците магий и заклинания, бил създаден магическия свят, за който не знаел нито един мъгъл.В този свят в момента сме ние.Някъде през 900 година след Христа бил създаден и замъка Хогуортс. За него ще говорим следващия път.Това е за днес. За домашно ще помоля тези който имат желание да ми напишат всичко, което знаят за Хогуортс и да ми го пратят по лично съобщение.Ще пиша оценки и ще давам точки.Домашното всеки може да го пише когато иска в срок до края на седмицата.Домашното може да се напише и днес, но да нямате предмета днес.Така и не забравяйте да ми пращате домашните по лично съобщение.Засега довиждане. - след тези думи професора излезна от стаята.
Върнете се в началото Go down
harry_potter_7771

harry_potter_7771


Брой мнения : 191
Join date : 24.12.2008
Age : 47
Местожителство : Лондон, Англия

Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: 2 урок   Уроци I_icon_minitimeПон Фев 09, 2009 8:40 am

Професор Брадшоу влезна в класната стая и поздрави всички. След това той седна на бюрото си и върна домашните работи на всички.Започна да обяснява:
-Тази седмица няма да слагам най-добрите три домашни в графата, защото всички домашни бяха доста добри и не мога да избера.ИСкам да кажа едно голямо Браво на всички. Сега да започвам с урока, за да ви пусна по-рано, защото урока е доста къс - започна преподавателя - Такааа... днес ще говорим за Хогуортс. Ще имате пак домашно, но то пак не е задължително. Започвам с урока. "Хогуортс е едно много старо училище. То е първото магическо училище, което е създадено. Вие знаете, че Бобатон е най-младото. Нашето училище е било строено с много труд и много дълго време. Над него тегнат магий и заклинания. Замъкът е построен напълно през 900 година след Христа от четеримата най-велики магьосници по това време.Те били: Годрик Грифиндор, Хелга Хафълпаф, Роина Рейвънклоу и Салазар Слидерин. Първоначалната идея за построяване на това училище била на Годрик Грифиндор. Той сам издирил останалите трима основатели и заедно с много усилия построили този замък.Тогава Грифиндор бил на 48 години." Това е урока - продължи професора. През следващите четири часа ще се запознаем с биографийте на четеримата основатели на Хогуортс и на духовете бродници на домовете. За домашна работа който иска да ми напише всичко, което знае за Годрик Грифиндор и да ми каже името на духа бродник на дома. Довиждане засега-каза професор Брадшоу-До следващия път.-след тези думи той излезе от класната стая.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци   Уроци I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Уроци
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Уроци

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts School of Witchcraft and Wizard :: Четвърти етаж :: История на магията-
Идете на: